جروبحث بیابان خشکسالی استفاده روز جهانی

جروبحث: بیابان خشکسالی استفاده روز جهانی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل آیا به صورت ناگهانی اعلام کرد انتخابات یک سال سریعتر برگزار می شود؟ ، این روزها در ذهن اردوغان چه می گذرد؟

هاوارد آیزنستات در واشنگتن پست نوشت: هفته گذشته، رجب طیب اردوغان مدیر جمهور ترکیه اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی این کشور یک سال پیش از موعد در روز

آیا به صورت ناگهانی اعلام کرد انتخابات یک سال سریعتر برگزار می شود؟ ، این روزها در ذهن اردوغان چه می گذرد؟

این روزها در ذهن اردوغان چه می گذرد؟ / آیا به صورت ناگهانی اعلام کرد انتخابات یک سال سریعتر برگزار می شود؟

عبارات مهم : ترکیه

هاوارد آیزنستات در واشنگتن پست نوشت: هفته گذشته، رجب طیب اردوغان مدیر جمهور ترکیه اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی این کشور یک سال پیش از موعد در روز 24 ژوئن برگزار خواهد شد.

به گزارش گزینش ؛ این روزنامه آمریکایی در ادامه آورده است: در مورد نتیجه انتخابات بدون شک رجب طیب اردوغان برنده آن خواهد بود. این انتخابات جهت حکومت ترکیه بسیار حائز اهمیت هست. اقتدارگرایی ( استبداد) اردوغان با بعضی از معاصران خود متفاوت هست. دولت اردوغان تلاش می کند در فضایی که هنوز حمایت و اقبال عمومی نسبت به عملیات نظامی ارتش ترکیه بر ضد نیروهای کُرد یگان های مدافع خلق ترکیه (YPG) وجود دارد از این وقت طلایی جهت پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

انتخابات پیش از موعد خطر بی ثباتی اقتصادی گسترده که باعث تضعیف محبوبیت دولت ترکیه می شود را کم کردن می دهد. در سال گذشته، این کشور با تورم شدید همراه با چالش های اساسی در ثبات مالی روبرو بوده هست. انتقادات اخیر اردوغان نسیت به بازارهای مالی بین المللی و همچنین طرفداری از بازگشت نظام مبادله استاندارد طلا، غیرمحتمل به نظر می رسد که وی اصول اقتصادی را که باعث نگرانی های موسسات رتبه بندی اعتباری می شود را عوض کردن دهد. ولی پرسش این است که اگر دولت ترکیه اقتدارگرا و استبدادی است بعد آیا باید به محاسبات سیاسی اهمیت بدهد؟

آیا به صورت ناگهانی اعلام کرد انتخابات یک سال سریعتر برگزار می شود؟ ، این روزها در ذهن اردوغان چه می گذرد؟

بخشی از پاسخ به این پرسش به مسئله « استبداد انتخاباتی» بر می گردد که آن ها درصدد هستند در عین این که قدرت سیاسی بلامنازع باشند ولی نمایی از دموکراسی چند حزبی انتخاباتی را حفظ کنند. جهت نمونه می توان به انتخابات روسیه و مصر اشاره کرد که از این نوع سیستم حمایت می کنند( قدرت سیاسی بلامنازع صرف). ولی این اوضاع در ترکیه با پیچیدگی بیشتری همراه هست. در این کشور نتیجه نهایی انتخابات کمتر قابل آینده نگری است و همچنین هزینه های تقلب در مقیاس گسترده همانند نتیجه های ساختگی مصر در این کشور منتفی است.

حمایت ترکیه از دموکراسی

هاوارد آیزنستات در واشنگتن پست نوشت: هفته گذشته، رجب طیب اردوغان مدیر جمهور ترکیه اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی این کشور یک سال پیش از موعد در روز

در ترکیه یک اجماع ملی گسترده وجود دارد که دولت باید از طریق انتخابات رقابتی گزینش شود. بر اساس مطالعات اخیر، 86 درصد از شهروندان ترکیه بر این تاکید کردند که جهت آن ها حمایت از ارزش های دموکراتیک خیلی مهم است.

در حالی که روسیه به وسیله یک رهبر قدرتمند اداره می شود یا در مصر شاهد حمایت ضعیف از دموکراسی هستیم. با این وجود ترکیه به طور کامل دموکراتیک نشده است و یک اجماع سیاسی گسترده ای در درون این کشور وجود دارد که بر این تاکید دارند که ترکیه باید دموکراسی شود. یکی از سوالاتی که قابل طرح است این است که آیا اردوغان می تواند از طریق تقلب آشکار در انتخابات پیروز شود؟ پاسخ بله است و احتمال آن هم زیاد می باشد. وی بر نهادهای مهم حکومت مسلط است و دادگاه ها ، نهادهای نظامی و … به طور موثر نمی توانند در برابر وی مقاومت کنند. ولی انجام این اقدام ( تقلب آشکار) جهت وی به شدت پر هزینه خواهد بود.

احزاب سیاسی انتخابات آینده

حزب ناسیونالیست عمل ترکیه به عنوان یکی از احزاب مهم مخالف، میتواند شریک تازه حزب عدالت و توسعه تبدیل شود. حزب دموکراتیک خلق حامی کردستان تحت پوشش کارها ضد تروریستی دولت ترکیه با سرکوب گسترده همراه هست. رهبران مهم این حزب زندانی شده است اند یا با محکومیت های طولانی مدت در زندان مواجه شده است اند. حزب جمهوری خلق ترکیه همچنان به عنوان اپوزیسیون مهم باقی مانده است ولی این حزب از سال 1977 تا کنون درانتخابات ملی بیش از 26 درصد آرای ملی را به دست نیاورده است.

آیا به صورت ناگهانی اعلام کرد انتخابات یک سال سریعتر برگزار می شود؟ ، این روزها در ذهن اردوغان چه می گذرد؟

اگر چه «حزب خوب» به عنوان یک حزب سیاسی ملی گرا، سکولار و محافظه کار توانسته است توجهات مطبوعات بین المللی در غرب را با خود همراه کند ولی این حزب هم توانایی مسابقه در این انتخابات را ندارد. اردوغان نه تنها مشروعیت خود را به عنوان رهبر مردمی دموکرات حفظ کرده است بلکه در این انتخابات وی در بی حرکتی و سکون مخالفانش پیروز خواهد شد. بنابراین اردوغان نه تنها نیازی به پیروزی های خیره کننده ولادیمیر پوتین و عبدالفتاح سیسی ندارد بلکه وی به یک اکثریت مطلق نیاز دارد تا بتواد ادعای خود بر اهرم های قدرت را حفظ کند.

وضعیت اضطراری

هاوارد آیزنستات در واشنگتن پست نوشت: هفته گذشته، رجب طیب اردوغان مدیر جمهور ترکیه اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی این کشور یک سال پیش از موعد در روز

انتخابات سال 2018 در شرایط اضطراری بعد از کودتای 2016 برگزار خواهد شد. اردوغان یک سیاستمدار فوق العاده محبوب در ترکیه است و مخالفان وی دچار شکاف هستند و آن چنان موثر نمی باشند. بنابراین اردوغان نیازی به تقلب در انتخابات پیش رو ندارد ولی اگر مورد نیاز باشد دست به این اقدام خواهد زد. هسته ی استبداد انتخاباتی ترکیه ، پیروزی وی را بدون تقلب آشکار در آراء تضمین می کند. 51 درصد از رای گیری ها بر این تاکید دارند که حداقل در یک دهه آینده اردوغان بر این کشور کنترل دارد. بنابراین اکنون حفظ حاکمیت استبدادی و مخالفت ظاهری با تقلب هسته ی مهم بازی انتخاباتی اردوغان است.

واژه های کلیدی: ترکیه | سیاسی | همراه | اردوغان | انتخابات | دموکراسی | نتیجه انتخابات | رجب طیب اردوغان | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs