جروبحث بیابان خشکسالی استفاده روز جهانی

جروبحث: بیابان خشکسالی استفاده روز جهانی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وعده های پوچ بابک زنجانی تمامی ندارد

بابک زنجانی و شرکایش که با تخلف بیش از 2 میلیارد دلاری از پرداخت بدهی نفتی خودداری می کنند، بارها با نشانه وقت کشی و ایجاد فرصت، وعده پرداخت پول از طریق بانک ها

وعده های پوچ بابک زنجانی تمامی ندارد

وعده های پوچ بابک زنجانی تمامی ندارد

عبارات مهم : اعدام

بابک زنجانی و شرکایش که با تخلف بیش از 2 میلیارد دلاری از پرداخت بدهی نفتی خودداری می کنند، بارها با نشانه وقت کشی و ایجاد فرصت، وعده پرداخت پول از طریق بانک های خارجی را مطرح کرده اند که بعد از دادن شماره حساب و چند ماه پیگیری، دروغ بودن ادعایشان مشخص شده است هست.

به گزارش ایرنا، زنجانی و شرکایش در سال های گذشته، بارها وعده پرداخت بدهی هنگفت خود را مطرح کرده ولی این وعده ها هیچگاه محقق نشده است.

آنها با نشانه ایجاد وقت جهت خود و وقت کشی، چندین بار اعلام کرده بودند در بانک های داخلی و خارجی، مبالغ ارزی کلانی را در اختیار دارند و حاضرند بابت بدهی خود آن مبالغ را در اختیار وزارت نفت قرار دهند.

وعده های پوچ بابک زنجانی تمامی ندارد

آنها، هر بار نیز با معرفی یک بانک خارجی به وزارت نفت و مسئولان بانک مرکزی، خواهان وصول مطالبات شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران از آن محل شده است اند که البته بعد از بررسی بانک مرکزی، واهی بودن ادعای بابک زنجانی و خالی بودن حساب های معرفی شده است آشکار شده است است.

بابک زنجانی بارها تحریم ها را جهت طفره رفتن از پرداخت بدهی بهانه کرده بود ولی با وجود برطرف تحریم ها بعد از اجرای برجام، هر از گاهی با طرح ادعاهایی مانند آمادگی شرکایش جهت پرداخت بدهی، وقت کشی می کرد؛ اکنون نیز که زمزمه بازگشت تحریم ها مطرح شده، باز دوباره تحریم بانکی را بهانه می کند.

بابک زنجانی و شرکایش که با تخلف بیش از 2 میلیارد دلاری از پرداخت بدهی نفتی خودداری می کنند، بارها با نشانه وقت کشی و ایجاد فرصت، وعده پرداخت پول از طریق بانک ها

تازه ترین ادعای تیم بابک زنجانی در هفته جاری مطرح شد که براساس آن «رسول کوهپایه زاده» وکیل این مجرم نفتی مدعی شد: «شرکای خارجی موکلم به دوستان ما در شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران اعلام کردند که با توجه به شرایط کنونی، یا شما یک بانک معتبری که مورد قبول خودتان است اعلام کنید که این شرایط را بپذیرد و حساب یکسان باز کنید که ما در همانجا حساب باز کنیم، یا این که در بانکی که ما اعلام می کنیم حضور یابیم و آن حساب باز و امکان انتقال وجه فراهم شود.»

به گفته وکیل بابک زنجانی، از این عنوان زیاد از یک ماه می گذرد و شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران نه خودش توانسته بانک خارجی معرفی کند که بتواند قرارداد را اجرایی و عملیاتی کند و نه پاسخی به شرکای خارجی داده است.

** تصویر العمل وزارت نفت به تازه ترین دروغ بابک زنجانی

وعده های پوچ بابک زنجانی تمامی ندارد

وزارت نفت در تصویر العمل به ادعای وکیل بابک زنجانی اعلام کرد: یکی از اتهامات پرونده بابک زنجانی که از سال 1394 گشوده شده است به فروش نفت مربوط می شود که با وجود وعده متعدد شرکای خارجی او مبنی بر پرداخت حدود 2 میلیارد یورو بدهی اش به شرکت ملی نفت ایران، هنوز هیچ پرداختی صورت نگرفته است.

نمایندگان شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران در سا ل های گذشته جهت دریافت مطالبات این شرکت از آقای زنجانی بارها در جلسات مکرر حضور پیدا کرده و به سفرهای متعددی رفتند، ولی آنها نه تنها هیچ گام مثبتی در این زمینه بر نداشتند، بلکه تلاش در طولانی کردن روند مذاکرات و پرداخت بدهی داشته و دارند.

بابک زنجانی و شرکایش که با تخلف بیش از 2 میلیارد دلاری از پرداخت بدهی نفتی خودداری می کنند، بارها با نشانه وقت کشی و ایجاد فرصت، وعده پرداخت پول از طریق بانک ها

«شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران همچنین در آخرین اقدام، علاوه بر اینکه در بیستم تیرماه امسال شماره حساب های متعددی را جهت دریافت مطالباتش به شرکای خارجی این مجرم نفتی اعلام کرد، به همراه هیاتی متشکل از دستگاه های ذیربط به بانک های خارجی که شرکای خارجی آقای زنجانی جهت افتتاح حساب یکسان عنوان کرده بودند مراجعه، ولی به محض هماهنگی های انجام شده، آنها بلافاصله اقدام به عوض کردن بانک کردند.»

همچنین شرایطی که شرکای خارجی این مجرم نفتی اعلام کردند مورد قبول بانک ها واقع نشد.

وعده های پوچ بابک زنجانی تمامی ندارد

** اعدام در انتظار مجرم بزرگ نفتی

به علت بدهی بیش از 2 میلیارد یورو و خودداری از پرداخت پول، دادگاه وی را به اعدام محکوم کرده ولی با امید همکاری وی در بازپرداخت این مبلغ، تاکنون از اجرای حکم اعدام خودداری شده است است.

با وجود مهلت های بسیاری که جهت وی در نظر گرفته شده، بابک زنجانی و شرکایش، با بهانه تراشی و دادن وعده های پوچ مبنی بر آمادگی جهت پرداخت بدهی، تنها اقدام به وقت کشی کرده اند.

خودداری این متهم در پرداخت مطالبات باعث شده است هست، اموال وی به مزایده گذاشته تا بخشی از بدهی وی تسویه شود؛ هر چند گفته می شود اموال وی فقط تا 600 میلیون یورو از بدهی او را پوشش می دهد.

همچنین دی ماه پارسال یکی از شرکای مهم وی به نام «ع.ز» در یکی از کشورهای آمریکای مرکزی بازداشت و به مقام های قضایی کشور تحویل شد.

این متهم، پیشتر در مالزی شناسایی شد ولی توانست به آمریکای مرکزی متواری و مخفی شود.

دادستان کل کشور 27 تیرماه در برنامه در دوره یکسان تعالی استادان و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه در مشهد راجع به پرونده بابک زنجانی اعلام کرد «دنبال برگشت بیت المال هستیم؛ ولی بدانید حکم او اعدام است و قطعا اعدام می شود.»

واژه های کلیدی: اعدام | ایران | خارجی | تحریم ها | بابک زنجانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs